No właśnie. Pytanie to wcale nie brzmi paradoksalnie, gdyż postępowania sądowe generują niemałe przecież koszty.
 
Ile zatem “kosztuje” ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
 
Opłata za złożenie wniosku to 30 zł, co wydaje się być rozsądnie ustaloną kwotą dla osób na krawędzi bankructwa.
 
Do tej kwoty dojdą jednak w późniejszym czasie koszty postępowania sądowego oraz koszty wynagrodzenia syndyka. UWAGA, te koszty NIE PODLEGAJĄ umorzeniu, o czym błędnie jest przeświadczonych sporo osób. Koszty te zależą od wielu czynników – m.in. stopnia skomplikowania sprawy, liczby wierzycieli, składników majątku i łatwości ich upłynnienia.
 
Te same czynniki powodują, że trudno jest określić jednoznacznie koszty zastępstwa procesowego – czyli wynagrodzenie pełnomocnika. Kancelaria prawna musi dokonać rzetelnej, prawidłowej analizy Twojej sytuacji, pomoże zgromadzić komplet dokumentów, sporządzi wniosek do sądu i przeprowadzi przez wszystkie etapy postępowania.
 
Wynagrodzenie pełnomocnika jest zatem kwestią indywidualnych uzgodnień z każdym Klientem, gdyż każda sprawa o upadłość wiąże się z różnym stopniem skomplikowania i zaangażowania.
 
Należy pamiętać, że prawidłowe sporządzenie wniosku jest pierwszym i najważniejszym elementem postępowania upadłościowego i warto powierzyć je profesjonalistom. 

Napisz do nas na Messengerze!